28.03.2018 - J3SSK

Go to content

Main menu:

28.03.2018

PAR SKOLU > NOTIKUMU ARHĪVS 2017./2018 MĀCĪBU GADS
 
Vecāki!
 
Aicinām jūs uz interesantu un aktuālu tikšanos ar psihologu Judīte Iliško otrdien,10.aprīlī
 
Plkst.17:00-18:00
 
“Kā veidot veselīgus digitālo ierīču lietošanas paradumus”
 
Lekcija paredzēta ģimenēm un skolotājiem, lai iedrošinātu veidot noturīgus un veselīgus paradumus digitālo ierīču izmantošanā. To ir izstrādājis skolu psihologs Edmunds Vanags, balstoties uz jaunākajiem pētījumiem, literatūru un praksi bērnu audzināšanā.
 
Digitālās ierīces ir kļuvušas par ikdienas sastāvdaļu ikvienā ģimenē, taču daudzās no tām regulāras diskusijas ar bērniem rodas par pārāk ilgu sēdēšanu ekrānā. Vecāki ir noraizējušies arī par bērnu drošību internetā, jo viņi nespēj izsekot līdzi bērnu dzīvei virtuālajā pasaulē. Būtiskākais, kas neļauj situāciju sakārtot – ģimenēs trūkst noturīgu noteikumu, kas veidotu līdzsvarotu dažādu ierīču izmantošanu ar pārējiem pienākumiem ģimenē.  
 
Kādēļ tas ir svarīgi?
 
Lai iepazīstinātu bērnu vecākus ar programmu, kas palīdz rast atbildes un piedāvā risinājumus šodien tik aktuālajiem atbildīgu tehnoloģiju lietošanas jautājumiem;
 
Lai veidotu izpratni par digitālo tehnoloģiju lomu bērnu un jauniešu ikdienā;
 
Lai piedāvātu konkrētus rīkus dažādu aktuālu jautājumu risināšanā un rosinātu vecākus būt aktīviem piedāvāto risinājumu izmantošanā;
 
Lai veicinātu tehnoloģiju izmantošanu droši un atbildīgi;
 
Lai palīdzētu izvairīties no pārliekas tehnoloģiju lietošanas, kas ietekmē bērnu uzvedību, savstarpējās attiecības skolā un ģimenē, kā arī rada riskus personas drošībai. Digitālās pasaules īstums. Kas ir atbildīga viedierīču lietošana? Kādā vecumā un cik ilgi bērns drīkst lietot viedierīces? Audzināšanas paņēmieni un noteikumu ieviešana. Drošība informācijas pasaulē. Viedierīču priekšrocības un to trūkumi. Iespējamie uzvedības traucējumi un atkarības risks. Un kāda ir vecāku atbildība šajā procesā.
 
 
Back to content | Back to main menu